KodiLendaKreditetPedagoguOrariSalla
ALB 125 95/150 Studente te rregjistruar'

Arti i te shkruarit (Libri: 1. Shkrimi Akademik (A Short Guide to College Writing) S. Barnet, P. Bellnca, M. Stubbs; 2. Shqipja Standarte, Si ta flasi e ta shkruajme, R. Memushaj; )

8 Etjona Hoxha 11:00-14:00R,E A 100
ALB 125 37/150 Studente te rregjistruar'

Arti i te shkruarit (Libri: 1. Shkrimi Akademik (A Short Guide to College Writing) S. Barnet, P. Bellnca, M. Stubbs; 2. Shqipja Standarte, Si ta flasi e ta shkruajme, R. Memushaj; )

8 Ermir Xhindi 14:00-17:00R,E A 100
ALB 125 32/150 Studente te rregjistruar'

Arti i te shkruarit (Libri: 1. Shkrimi Akademik (A Short Guide to College Writing) S. Barnet, P. Bellnca, M. Stubbs; 2. Shqipja Standarte, Si ta flasi e ta shkruajme, R. Memushaj; )

8 Mariglena Meminaj 08:00-11:00R,E A 200
ALB 125 44/150 Studente te rregjistruar'

Arti i te shkruarit (Libri: 1. Shkrimi Akademik (A Short Guide to College Writing) S. Barnet, P. Bellnca, M. Stubbs; 2. Shqipja Standarte, Si ta flasi e ta shkruajme, R. Memushaj; )

8 Ermir Xhindi 08:00-11:00R,E A 100
ALB 125 33/150 Studente te rregjistruar'

Arti i te shkruarit (Libri: 1. Shkrimi Akademik (A Short Guide to College Writing) S. Barnet, P. Bellnca, M. Stubbs; 2. Shqipja Standarte, Si ta flasi e ta shkruajme, R. Memushaj; )

8 Vilma Bello 14:00-17:00R,E A 200
ALB 26429/140 Studente te rregjistruar'

Letersi e huaj II

8 Mariglena Meminaj 12:00-14:00H,M,P B.409
ALB 31148/140 Studente te rregjistruar'

Hyrje në Historinë Gjuhës

8 Migena Balla 08:00-11:00R,E B.404
BIO 36219/50 Studente te rregjistruar'

Biokimi

8 Hajdar Kicaj 08:00-10:00H,M,P D106
BIZ 230 57/82 Studente te rregjistruar'

Sjellje organizative (Libri: Sjellja Organizative,M. Kasimati. M. Manxhari, )

8 Dorjana Feimi 10:00-12:00H,M,P A 409
BIZ 301 68/100 Studente te rregjistruar'

Sistemet informative ne Ekonomi (Libri: Information Technology for Management: Transforming Organizations in the Digital Economy” 6th ed. (2008) Turban, Leidner, McLean & Wetherb. )

8 Ermelinda Kordha 10:00-12:00H,M,P C 101
BIZ 331 27/54 Studente te rregjistruar'

Aftesi Drejtuese (Libri: 1.Leadership. Agostino La Bella. 2005 2.Leadership & Change Management. Paola Lucia Floris 2008)

8 Terida MEHILLI 10:00-12:00H,M,P A 201
BIZ 33230/54 Studente te rregjistruar'

Marredheniet e Punes

8 Enida Pulaj 10:00-12:00H,M,P A 403
BIZ 335 43/82 Studente te rregjistruar'

Manaxhim Strategjik (Libri: Strategic management theory” Charles Hill, Gareth Jones)

8 Enida Pulaj 08:00-10:00H,M,P A 409
BIZ 343 41/150 Studente te rregjistruar'

Drejtim Operacionesh (Libri: Operation management; Lee Krajewski, Larry Ritzman)

8 Terida MEHILLI 08:00-10:00H,M,P A 200
BIZ 41114/36 Studente te rregjistruar'

Bazat e qeverisjes

8 Pranvera Resulaj 17:00-20:00R,E A 408
CSE 475 / FIZ 48114/60 Studente te rregjistruar'

Historia e mendimit shkencor perendimor

8 Jorgo Mandili 15:00-18:00R,E C 306
DET 141 34/46 Studente te rregjistruar'

Ekologjia (Libri: Ekologjia, Niko Peja, 1995)

8 Luan Hasanaj 10:00-12:00H,M,P B.111
DET 211 10/40 Studente te rregjistruar'

Siguria detare (Libri: 1. Code of Safe Working Practices for Merchant Seamen, International Maritime Organization, 1998. 2. International Convention on Safety of Life at Sea, 1988, International Maritime Organization, 2004.)

8 Ermal Xhelilaj 09:00-12:00R,E C 205
ECE 53430/40 Studente te rregjistruar'

Principals of Digital Communications

8 Tanush Shaska 18:00-20:00H,M,P C 411
ECN 170 44/54 Studente te rregjistruar'

Mikroekonomi (Libri: Hal R. Varian )

8 Pranvera Resulaj 12:00-14:00H,M,P A 201
ECN 171 42/54 Studente te rregjistruar'

Makroekonomi (Libri: Rudiger Dornbusch & Stanley Fischer )

8 Matilda Levani 14:00-17:00R,E A 201
EDU 137 38/140 Studente te rregjistruar'

Letersi Feminore (Libri: Letersia Shqipe per Femije; Bardhosh Gace; 2006)

8 Bardhosh Gace 08:00-10:00H,M,P B.409
EDU 232 11/80 Studente te rregjistruar'

Pedagogji II (Libri: Pedagogji M. Kraja; 2004)

8 Petrit Taraj 10:00-12:00H,M,P B.204
EDU 331 19/36 Studente te rregjistruar'

Mendimi kritik ne mesimdhenie (Libri: “Studio gjithcka, arsyes vendin e pare” B.Musai, Tirane 1998)

8 Aranit Gjipali 10:00-12:00H,M,P B.302
ENG 0010/30 Studente te rregjistruar'

Englisht teaching methods

8 08:00-12:00S D113
ENG 131 55/74 Studente te rregjistruar'

Anglisht I (Libri: Opportunities Elementary Level, Michael Dean, Olivia Johnston)

8 Lavdosh Malaj 08:00-10:00H,M,P B.208
ENG 131 39/82 Studente te rregjistruar'

Anglisht I (Libri: Opportunities Elementary Level, Michael Dean, Olivia Johnston)

8 Adriatik Malaj 08:00-11:00R,E A 409
ENG 132 41/82 Studente te rregjistruar'

Anglisht II (Libri: Opportunities Pre Intermediate Level, Harris,Mower,Sikorzynska)

8 Doriana Klosi 11:00-14:00R,E A 409
ENG 132 62/74 Studente te rregjistruar'

Anglisht II (Libri: Opportunities Pre Intermediate Level, Harris,Mower,Sikorzynska)

8 Kozeta Hyso 10:00-12:00H,M,P B.208
ENG 450 30/36 Studente te rregjistruar'

Psikolinguistike e Gjuhes Angleze (Libri: Psycholinguistics, Field, John)

8 Bledar Toska 10:00-12:00H,M,P A 108
ENG 49815/36 Studente te rregjistruar'

Njohuri te thelluara ne anglisht

8 Armela Panajoti 08:00-10:00H,M,P A 108
FIN 312 23/54 Studente te rregjistruar'

Kontabilitet i Kosto-Drejtimit (Libri: Cost Accounting and Management, Colin Drury; Managerial Accounting, Ray H. Garrison, Eric W. Noreen, )

8 Ylldez Sokoli 08:00-10:00H,M,P A 201
FIN 405FULL 41/40 Studente - Klasa ne kapacitet

Mathematics for finance and economics

8 Tanush Shaska 15:00-17:00R,E C 411
FIN 43727/40 Studente te rregjistruar'

Aplikime sasiore per financen

8 Tanush Shaska 17:00-20:00R,E C 411
FIZ 151 50/150 Studente te rregjistruar'

Hyrje ne Fizike I (Libri: Serway’s Principles of Physics, Jewett And Serway, Thomson Brook Cole.)

8 Engjel Licaj 08:00-10:00H,M,P C 100
FIZ 151 95/150 Studente te rregjistruar'

Hyrje ne Fizike I (Libri: Serway’s Principles of Physics, Jewett And Serway, Thomson Brook Cole.)

8 Bilal Shkurtaj 14:00-16:00H,M,P C 100
HUM 131 67/120 Studente te rregjistruar'

Psikologji (Libri: “Psikologjia, nje hyrje koncize” Terry F.Pettijohn, 1996, Perkthyen ne shqip Theodhori Karaj, Adem Tamo)

8 Lulzim Hajnaj 14:00-17:00R,E B.308
HUM 141 90/120 Studente te rregjistruar'

Filozofi (Libri: “Filozofia” Samuel Enoch Stumpf, Toena, Tirane ISBN 99927-1-259-7)

8 Entela Avdulaj 14:00-16:00H,M,P B.308
HUM 151 47/100 Studente te rregjistruar'

Sociologji (Libri: “Sociologjia” Anthony Giddens, Cabej, Tirane, 1997)

8 Entela Avdulaj 18:00-20:00H,M,P B.108
HUM 155 49/140 Studente te rregjistruar'

Seksualiteti njerezor (Libri: Seksualiteti human,Dr.Vitori Hasani,Saimira Durmishi )

8 Vitori Hasanaj 15:00-16:00R,E B.409
HUM 18047/100 Studente te rregjistruar'

Woman studies I

8 Nevila Furxhi 08:00-11:00R,E B.108
HUM 231 22/100 Studente te rregjistruar'

Gjeografi (Libri: “Gjeografi” M.Kaso, F.Shkurti, SHBLU, Tirane 2006, ISBN 99927-0-383-0)

8 Fatlinda Shkurti 08:00-11:00R,E B. 301
HUM 250 75/120 Studente te rregjistruar'

Histori e Shqiperise (Libri: “Historia e Popullit Shqiptar” A. Trushaj, SHBLU, Tirane 2009, ISBN 978-99927-0-513-1; vol. II, 2009, ‘ Nga pavaresia tek demokracia “)

8 Odise Caci 08:00-10:00H,M,P B.308
INF 130 72/100 Studente te rregjistruar'

Anatomia e njeriut (Libri: The Vertebrate Body Romer, Alfred Sherwood, Parsons, Thomas S )

8 Mimoza Canga 12:00-14:00H,M,P D001
INF 14035/50 Studente te rregjistruar'

Histologji dhe mikrobiologji

8 Ela Peto 10:00-12:00H,M,P D106
INF 15044/50 Studente te rregjistruar'

Fiziologji

8 Majlinda Zahaj 16:00-18:00H,M,P D106
INF 16046/50 Studente te rregjistruar'

Principet baze te infermierise

8 Rozeta Luci 14:00-16:00H,M,P D106
INF 250 63/100 Studente te rregjistruar'

Infermieria e aplikuar ne shendetin mendor (Libri: Infermieri e aplikuar ne shendetin mendor, Sonila Nika )

8 Gladiola Naka 10:00-12:00H,M,P D001
INF 259 22/50 Studente te rregjistruar'

Traumatologji (Libri: Teksti I traumes,Emergjencat traumatike, Prof.Assoc.Dr.Pirro Prifti )

8 Vasilika Prifti 10:00-12:00H,M,P D104
INF 28068/100 Studente te rregjistruar'

Semundjet infektive

8 Vitori Hasanaj 08:00-10:00H,M,P D001
INF 330 34/45 Studente te rregjistruar'

Bazat e obstetrikes per infermierine (Libri: OBS dhe gjinekologjia Dr.Brunilda Mersini )

8 Rezarta Petani 16:00-18:00H,M,P D101
INF 35212/50 Studente te rregjistruar'

Infermieri speciale per adultet

8 Evis Alushi 14:00-16:00H,M,P D104
ITA 131 60/100 Studente te rregjistruar'

Italisht I (Libri: Rete 1, Paolo Balboni,Marco Mezzadri)

8 Frosina Londo 11:00-14:00R,E B.108
ITA 132 24/120 Studente te rregjistruar'

Italisht II (Libri: Rete 2, Paolo balboni Marco Mezzadri)

8 Meri Gjoleka 10:00-12:00H,M,P B.308
MAT 154 MAT 154 121/150 Studente te rregjistruar'

Kalkulus I (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010. )

8 Artion Kashuri 12:00-14:00H,M,P A 100
MAT 154 MAT 154 119/150 Studente te rregjistruar'

Kalkulus I (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010. )

8 Ervin Ruci 10:00-12:00H,M,P A 100
MAT 154 MAT 154 131/150 Studente te rregjistruar'

Kalkulus I (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010. )

8 Anila Duka 14:00-16:00H,M,P A 100
MAT 154 MAT 154 127/150 Studente te rregjistruar'

Kalkulus I (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010. )

8 Shkelqim Hajrulla 08:00-10:00H,M,P A 100
MAT 155 35/40 Studente te rregjistruar'

Kalkulus II (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010.)

8 Ervisa Kosova 10:00-12:00H,M,P C 203
MAT 155 39/49 Studente te rregjistruar'

Kalkulus II (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010.)

8 Shkelqim Hajrulla 10:00-12:00H,M,P A 407
MAT 155 31/60 Studente te rregjistruar'

Kalkulus II (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010.)

8 Evisa Alizoti 08:00-10:00H,M,P C 105
MAT 155 31/40 Studente te rregjistruar'

Kalkulus II (Libri: Hyrje ne kalkulus, T. Shaska, N. Pjerro, AulonaPress, 2010.)

8 Elona Musaraj 10:00-12:00H,M,P C 207
MAT 175 28/55 Studente te rregjistruar'

Algjeber Lineare (Libri: Algjebra lineare, (Paketa e kursit) AulonnaPress 2010.)

8 Neime Pjerro 08:00-11:00R,E A 405
MAT 175 30/40 Studente te rregjistruar'

Algjeber Lineare (Libri: Algjebra lineare, (Paketa e kursit) AulonnaPress 2010.)

8 Artion Kashuri 08:00-10:00H,M,P C 202
MAT 175 35/60 Studente te rregjistruar'

Algjeber Lineare (Libri: Algjebra lineare, (Paketa e kursit) AulonnaPress 2010.)

8 Ervisa Kosova 08:00-10:00H,M,P C 306
MAT 175 48/82 Studente te rregjistruar'

Algjeber Lineare (Libri: Algjebra lineare, (Paketa e kursit) AulonnaPress 2010.)

8 Dorina Hoxhaj 12:00-14:00H,M,P A 409
MAT 355 / CN 302 10/40 Studente te rregjistruar'

Kriptologji (Libri: An Introduction to Mathematical Cryptography, Hoffstein, Jeffrey; Pipher, Jill; Silverman, Joseph H.)

8 Anila Duka 10:00-12:00H,M,P C 411
MAT 55216/40 Studente te rregjistruar'

Algebra II

8 Tanush Shaska 16:00-18:00H,M,P C 411
MAT 773FULL 2/ Studente - Klasa ne kapacitet

Special Topics

8 Tanush Shaska 17:00-19:00H,M,P 0
MEK 3857/150 Studente te rregjistruar'

Special Topics

8 Mira Shehu 08:00-11:00D C 100
NAV 470 2/40 Studente te rregjistruar'

Impiantet e Levizjes se Anijes II (Libri: 1.Naytikes Mhxanes, I.II. Joanidhis, EMP, 2.Fondamenti ed Aplikacione di Propulsione Navale 3.“Impjantet e Levizjes se Aijes”, Cikel lesione te pergatitur M.Shehu, K.Peci)

8 Kristofor Lapa 17:00-20:00R,E C 202
NAV 5405/40 Studente te rregjistruar'

Legjislacion Detar

8 Ermal Xhelilaj 13:00-16:00R,E C 204
TUR 254 30/60 Studente te rregjistruar'

Menaxhim Destinacionesh (Libri: “Managing the tourist destination”. (2003), Frank Howie. Cengage Learning EMEA, High Holborn House, 50-51 Bedford Row, London WC1R 4 LR)

8 Rezarta Brokaj 10:00-12:00H,M,P C 105
TUR 264 43/60 Studente te rregjistruar'

Strategji Turizmi I (Libri: "Tourism Planning: Policies, Processes and relationships" (2008), Colin Michael Hall. Pearson Prentice Hal)

8 Fioralba Vela 12:00-14:00H,M,P C 106
74 Total